ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه


طراحي سايت فرهنگسرا داراي اهميت زيادي از لحاظ پروسه ي معماري است. به همين دليل پياده کردن مرحله ايي طراحي سايت  فرهنگسرا از نکات کليدي مي باشد


طراحي سايت  فرهنگسرا


معرفي فرهنگ و آثار هنري مختلف از طريق فرهنگسراها انجام مي شود. بنابراين بنياد نهادن و ساخت فرهنگسرا گام مهمي است. در طراحي سايت  فرهنگسرا تمامي جزيياتي که در ساخت و طراحي اين فرهنگسرا به کار رفته، نمايش داده شده است.


براي اينکه راهنمايي بي بديلي براي مراجعه کنندگان و معماران طراح نيز باشيد، بازديد از سايت فرهنگسرا براي شما سودمند خواهد بود. البته خود سايت فرهنگسرا اين پتانسيل را دارد تا به تنهايي مرجع کاملي براي بازديد کنندگان باشد. جزييات بيشتر طراحي سايت فرهنگسرا را در ادامه بررسي مي کنيم.

اهميت طراحي سايت  فرهنگسرا چيست؟


فرهنگ مجموعه ايي يکدست از تاريخ، آداب و رسوم، عقايد و سکولار و همچنين مجموعه ايي است از سبک هاي ارتباطي مانند هنر، موسيقي و ديگر روابط که بنياد اجتماع را بنا مي نهد. فرهنگسرا مکاني است که با فضايي منسجم تمامي اين مجموعه ها را در خود جا داده است. مراجعه کنندگاني که بار اول به فرهنگسرا مراجعه مي کنند، شايد سر در گم شوند و براي بازديد از قسمت هاي مختلف نياز به راهنمايي داشته باشند. پس وجود يک راهنماي واقعي يا مجازي اامي است.


طراحي سايت  فرهنگسرا از اولين ايده هايي است که به ذهن اداره کنندگان فرهنگسرا مي رسد. در مواقعي که طراحان و معماران نيز نيازمند ايده ايي براي ساخت يک فرهنگسرا و يا فضاي فرهنگي باشند، اين سايت مي تواند به آن ها کمک شاياني بکند. پس با اين تصور که در نهايت اين طرح و  قرار است اجرايي شود، پيش برويد. اما طراحي سايت فرهنگي چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟ و اينکه پاسخگوي چه نيازهايي از بازديد کنندگان باشد؟ جواب اين سوالات را در ادامه ي اين مطلب مي توانيد مشاهده کنيد.


نکات مهم در طراحي سايت  فرهنگسرا


راه هاي متفاوتي وجود دارد تا شما از آن ها براي جذب بازديد کنندکنندگان از سايت فرهنگسرا استفاده کنيد. اينکه بتوانيد تمامي جزييات را بررسي کنيد و از آن ها به نحو احسن استفاده کنيد موضوعي است که در بالا رفتن بازديد کنندگان سايت تان به شما کمک مي کند. اما قبل از اينکه شروع به طراحي سايت  فرهنگسرا کنيد بايد به درجه ايي از تخصص رسيده باشيد که تمام موارد مهم و استراتژي هاي طراحي و معماري را بلد باشيد. با نکاتي که کاربران براي راهنمايي احتياج دارند آشنا باشيد و در واقع سايتي طراحي کنيد که سليقه ها و رشته هاي مختلف  را جذب کند.


قبل از هر چيزي به سراغ طراحي معماري آن برويد و يک ديد کلي از فضا و محوطه ي فرهنگسرا را به مخاطب القا کنيد. بعد از آن مي توانيد کم کم مخاطب را وارد جزييات کنيد و با طراحي کلي  فرهنگسرا آشنا نماييد. از نرم افزار هاي معماري براي پديد آوردن شکل نمايي و ماکتي صحيح از فرهنگسرا استفاده کنيد. مانند استفاده از اتوکد که از تخصصي ترين نرم افزار هاي طراحي و معماري مي باشد.

آماده سازي جزييات طراحي سايت  فرهنگسرا


فرهنگسرا داراي بخش هاي مختلفي است که بايد به بررسي تک تک آن ها پرداخت. زماني که کاربري براي طراحي يا راهنمايي از سايت شما استفاده مي کند بايد بعد از بازديد آشنايي مختصري با کل فضاي فرهنگسرا پيدا کند. بنابراين نياز است که بخش هاي مختلف را در سايت و هنگام طراحي  جاي دهيد.


بخش هاي تشکيل دهنده يک فرهنگسرا معمولا بخش هاي نمايشي، موسيقي، آموزشي، کتابخانه ايي، نمايشگاهي، موزه ايي و امکانات چند گانه ي ديگر هستند. زماني که کاربران با اين بخش ها آشنا باشند مطمئنا طراحي سايت و حتي معماري آن را نيز مي پذيرند؛ چرا که آشنايي جزيي با آن پيدا کرده اند. بسياري از سازمان ها و نهادهاي هنري نيز براي بازسازي فرهنگسرا ها ممکن است به سايتي همچون سايت شما نياز پيدا کنند. پس بدون شک دقيق بودن سايت شما در اين خصوص مي تواند گامي مهم در شناخته شدن شما محسوب شود.


گام هاي مهم در طراحي سايت  فرهنگسرا


در اولين گام شما بايد يک طرح کلي از سايت داشته باشيد و براساس آن  فرهنگسرا را طراحي کنيد. پس داشتن يک طرح کلي و جامع از فرهنگسرا بسيار مهم مي باشد. بعد از آن بايد شروع به گردآوري و تحقيقاتي درباره معماري هاي متفاوت از فرهنگسرا ها باشيد.


اينگونه اگر اشکالي را نيز در طراحي سايت و  فرهنگسرا داشته باشيد، رفع مي نماييد. در گام بعدي طرحي را که از طراحي سايت  فرهنگسرا داريد مستند سازي کنيد. از طريق مستند سازي و ارائه ي آن در سايت به مخاطبان اطمينان مي دهيد که ايده ي با برنامه ايي را طراحي و پياده سازي کرده ايد. در مرحله ي آخر نيز به پياده سازي ايده و طرح تان به بهترين شکل بپردازيد. سعي کنيد نهايت دقت و تعامل را در اجرايي کردن جزء به جزء سايت فرهنگي و فرهنگسرا داشته باشيد.

ارزيابي و تحليل طراحي سايت  فرهنگسرا:


فرض کنيد مي خواهيد بعد از اتمام طراحي سايت  فرهنگسرا آن را مورد ارزيابي قرار دهيد. اما نمي دانيد چگونه و از کجا شروع کنيد؟! پاسخ اين سوال نزد خودتان است. براي اينکه شک و شبهات را درباره ي طراحي سايت و يا  فرهنگسرا رفع کنيد، سعي کنيد از خودتان سوالاتي که يک کاربر بازديد کننده ممکن است برايش پيش آيد بپرسيد. اگر قانع شديد و فهميديد که سايت شما تمامي سوالات را پاسخ مي دهد و درک درستي را از طراحي فرهنگسرا به کاربر مي دهد پس موفق بوده ايد.


در واقع سايتي کامل را طراحي کرده ايد. حتي اگر طراحي ساده اي را نيز داشتيد سعي کنيد طوري آن را پياده کنيد که کوچکترين جزييات را به کاربر نمايش دهد. اين موضوع مي توانيد حتي موجب انتخاب  شما براي الگوگيري ساخت يک فرهنگسراي زيبا باشد. پس فرصت هايي را که در اين راه ممکن است کسب کنيد از دست ندهيد. به برنامه هاي جامعي که قرار است در فرهنگسرا اجرايي شوند بپردازيد. اين مراحل شايد ساده باشند اما در معرفي هرچه بهتر فرهنگسرا و طرح شما به ديگران کمک مي کنند.
مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: فرهنگسرا ,طراحي ,سايت ,کنيد ,سايت  ,بازديد ,طراحي سايت  ,سايت  فرهنگسرا ,طراحي سايت ,سايت فرهنگسرا ,استفاده کنيد ,طراحي سايت  فرهنگسرا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شکوفه باران وندا سیستم ثبت قرض هیئت حضرت علی اصغر(ع) شهر انابد آموزش عوض کردن ویندوز Carol برای مردن دیر است . Timothy Kat Kat