ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه


در عصر تکنولوژي طراحي سايت مذهبي مي تواند بسيار مفيد و سودمند باشد فقط بايد نکات طراحي سايت مذهبي را آموخت تا بتوان در آن به تبليغ اسلام پرداخت!


طراحي سايت مذهبي


طراحي سايت مذهبي به بهترين نحو مي تواند کمک زيادي به ارزش هاي ديني کند. ساخت يک سايت اسلامي باعث تبليغ اسلام است و اگر هدف درستي پشت اين طراحي باشد بسيار سودمند خواهد بود. طراحي سايت مذهبي بسيار مهم و داراي نکات ظريفي است که اگر رعايت نشود بسيار مي تواند خطرناک باشد. ما در اين متن قصد داريم تا شما رو با اين نکات آشنا کنيم بنابراين با ما همراه باشيد!

چگونه با طراحي سايت مذهبي ديگران را به اسلام دعوت کنيم!


در اين زمان که تکنولوژي تا حد خوبي پيشرفت کرده است و افراد زيادي در سراسر جهان به اينترنت و فضاي مجازي دسترسي دارند بهترين زمان براي استفاده از اين فضا براي تبليغ و نشان دادن مزيت ها و خوبي هاي دين در يک سايت اسلامي مي باشد.


البته يکسري نکات در طراحي سايت مذهبي وجود دارد که شما بايد به آنها آگاه باشيد. چرا که در همين زمان دشمن با استفاده از همين امکانات و با استفاده از کوچک ترين سهل انگاري هاي ما بيشترين استفاده را براي خود و براي از بين بردن اعتماد مردم جهان به اسلام مي کند. براي همين شما بايد قبل از شروع به کار با نکات اين کار آشنا شويد و اشتباهات شايع و نکات ظريف را بياموزيد تا خدايي ناکرده زماني باعث ضربه خوردن اسلام نشويد.


هدف در طراحي سايت مذهبي


در طراحي سايت مذهبي بايد براي پاسخ به يک نياز خاص ساخته شود. يعني چه؟ يعني اين که قبل از شروع به ساخت سايت خود بايد ابتدا يک هدف در ذهن خود در نظر بگيريد. اين هدف بايد براي پاسخ به نياز باشد وگرنه مانند بسياري از سايت هاي مذهبي مدتي پس از شروع به کار دست از کار خواهد کشيد. چرا که اگر نيازي پشت آن نباشد بعد از مدتي ديگر هدفي هم پشت سايت نخواهد بود و بدون هدف هيچ کاري پيش نخواهد رفت.


نکته بعدي اين است که هدف خود را کاملا بال و پر ببخشيد. يعني اين که ابتدا هدف خود را پيدا کنيد و سپس آن را بزرگ کنيد. در اين راه هدف هاي کوچک براي رسيدن به هدف خود بسازيد. چرا که هدف هاي کوچک باعث مي شود تا شما در مسير هدف بزرگ خود بمانيد و در مسير رسيدن به هدف بزرگ با رسيدن به هدف هاي کوچک دلگرمي و شادماني اوليه خود را از دست ندهيد. بگذاريد مثالي براي ان قضيه براي شما بزنيم.


فرض کنيد هدف شما پاسخ به اين نياز باشد که افراد سوال هاي شرعي خود را از طريق شما از مرجع خود بپرسند. اين هدف بزرگ شامل چند هدف مي شود. ابتدا شناخت مرجع ها، سپس پيدا کردن افرادي مقلد و مطلع از پاسخ سوالات از هر مرجع. در آخر هم پيدا کردن راهي براي پرسش و پاسخ آنلاين در سايت مذهبي شما. پس ديديد که براي يک هدف بزرگ چندين هدف کوچک مي توان تشکيل داد که خود اين هدف ها هدف هايي بزرگ و رسيدن به آنها براي رسيدن به هدف اصلي لازم است پس رسيدن به آنها هم لازم و هم مايه خرسندي خواهد بود.

يک سايت مذهبي خوب بايد ويژگي هاي خاص را دارا باشد:  1. اوقات شرعي را داشته باشد. چنان که شخص براي چک کردن اوقات شرعي نياز به خروج از سايت نداشته باشد. اوقات شرعي هم بايد اوقات شرعي شخص وارد شده به او نمايش داده شود يعني شما از طريق ip و امکانات سايت مکان شخص را پيدا کنيد و اوقات شرعي مربوط به شخص را به او نمايش دهيد. دقت کنيد که زمان و تاريخ آنلاين نيز در کيفيت سايت شما موثر خواهد بود.

  2. در طراحي سايت مذهبي داشتن پشتيبان يکي از ملاک هاي برتري است. سايت بايد يک يا چند پشتيبان آنلاين داشته باشد تا اگر سوالي براي شخصي که وارد سايت شده پيش آمد سوال خود را به سرعت برطرف کند و به خاطر يک سوال کوچک و نداشتن پشتيبان از سايت شما خارج نشود.

  3. اگر گفتگو آزاد يا پرسش و پاسخ آنلاين داريد حتما شخصي به عنوان ناظر وجود داشته باشد تا يک وقت از قصد يا حتي غيرعمد حرفي غير موازين اسلامي گفته نشود يا سوال هايي براي منحرف کردن افکار عمومي پرسيده نشود. البته در اين موارد بايد حتما شخص ناظر فردي مورد اعتماد، آشنا با موازين اسلامي و در صورت امکان کمي با افکار باز باشد. چرا که سوال ها ممکن است واقعا سوال شخص باشد و با پاک کردن آنها شخص بيشتر از مسير خود دور شود.


ويژگي هايي که باعث زيبايي سايت شما خواهد شد:


داشتن قرآن و مفاتيح و پخش آنلاين مي تواند جزو ويژگي هاي جالب براي هر شخصي در سايت شما باشد. فقط و فقط در اين مورد دقت کنيد که حتما فونت ها قابل خواندن آسان و در صورت داشتن پخش آنلاين صداها با کيفيت و دلنشين باشد.


داشتن آرشيو فيلم ها و عکس ها خيلي در زيبايي و جذابيت سايت شما موثر خواهد بود ولي در صورتي که اين بخش را در سايت خود قرار داديد حتما عکس ها و فيلم ها را چندين بار بررسي کنيد چرا که کوچکترين اشتباهي در عکس ها و فيلم ها مي توانند عواقب بسيار خطرناکي براي سايت اسلامي شما و حتي دين داشته باشد.


کتابخانه مذهبي مي تواند براي مخاطب دلنشين باشد يعني شما اثرهاي برجسته مذهبي نظير کتاب هاي تفاسير و کتاب هاي ائمه نظير صحيفه السجاديه و نهج البلاغه و کتاب هاي بزرگان دين را در سايت خود داشته باشيد. اين کار باعث تبليغ بيشتر دين نيز خواهد بود.


بخش انتقادات و پيشنهادات در طراحي سايت مذهبي مخصوصا اگر واقعا نظرات را بخوانيد و تاثير دهيد يا دادن پاسخي مبني بر دريافت انتقادات و پيشنهادات به مخاطب، باعث دلگرمي مخاطب و جذب او به سايت خواهد بود پس از اين نکته نيز به راحتي نگذريد.

جلوه هايي که در طراحي سايت مذهبي بايد رعايت شود.


اگر قصد طراحي سايت مذهبي داريد حتما آن را به متخصصين اين کار بسپاريد و يا در اين زمينه تخصص کافي را کسب کنيد. سايت شما مي تواند يک نمونه از کار شما حتي بزرگتر يعني نمونه از شما و دين شما باشد پس سعي کنيد تا آن را به نحو احسن انجام دهيد. زيبايي سايت شما خيلي در جذب مخاطب مهم است.


چرا که ممکن است طراحي سايت مذهبي شما بسيار هم زيبا باشد ولي اگر از نظر مخاطب زيبا نباشد و به دل او ننشيند ممکن است با تمامي امکاناتي که شما در اختيار او گذاشته ايد مخاطب به سايت ديگري مراجعه کند. پس به اين نکته حتما توجه داشته باشيد.


در ضمن بايد اين نکته را در نظر بگيريد که زيبايي سايت نکات مخصوص به خود را دارد بنابراين از خود براي زيبايي سايت نظر ندهيد و حتما از يک متخصص بخواهيد يا حتما نکات مربوط به آن را فرا بگيريد چون زيبايي عمومي با زيبايي که بايد باشد زمين تا آسمان متفاوت خواهد بود. و در آخر هم بايد اين نکته را به شما يادآوري کنم که تلاش شما هر چقدر در اين زمينه بيشتر باشد جواب بهتري خواهيد گرفت.
مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: سايت ,مذهبي ,بايد ,طراحي ,کنيد ,حتما ,سايت مذهبي ,طراحي سايت ,اوقات شرعي ,داشته باشد ,زيبايي سايت
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شب ناهماهنگ... Cynthia کنکور آسان است تعمیرات وسایل برقی فروشگاه اینترنتی امیر حافظ (معجزه زیبایی اصل) برای پسرم مانی تلالو خورشید Byron